Академија техничко васпитачких струковних студија у Врању спремна је за пријем нових студената. Које смерове нуди ова високообразовна установа и зашто да се свршени средошколци определе за неки од смерова које нуди ова Академија сазнајемо у наредним минутима.

Почињу припреме за одабир жељеног факултета и пред будућим студентима је велика прекретница. Заинтересовани ће моћи да се определе за неки од смерова које нуди Академија техничко васпитачких струковних студија Одсек у Врању.

Новина је што се у овој високообразовној установи од ове године уводи дуално образовање тако да ће се оно применити кроз два студијска програма: прехрамбена технологија и програм инжењерства намештаја и ентеријера. Ова Академија је једна од пет у Србији које су ушле у процес дуалног образовања, што је врло значајно за будуће студенте који се определе за ову високошколску установу.