20221017 130858
Међународни дан хране, под слоганом „Правилна исхрана – доступна и приступачна свима, за свет без глади“ обележен је и  ове године у Одсеку Врање Академије.

На интерактивној радионици за младе „Здрава храна“ др Јелене Марковић 17. октобра 2022.год. млади су имали прилику да се упознају са основама квалитетне хране, али и са чињеницом да велики удео у укупној количини отпада представља бачена храна.  Радионица је побудила велико интересовање за, увек актуелну, тему правилне исхране. Учешће у радионици узели су студенти Одсека Врање, ученици средњих и основних школа и представници Канцеларије за младе Града Врања.

У практичним етапама радионице учесници су креирали пирамиду исхране кроз тимски рад, након чега су проверили стечено знање учешћем у квизу о здравој храни.

Користити свежу храну, уносити житарица, воће и поврће, јести здраве грицкалице, спремити храну на традиционални начин, динстану, на пари, - закључак је реализоване радионице.