Дана 20.05.2011. године студенти студијских програма „Прехрамбена технологија“ и „Производна економија“ са предметним професорима посетили су Пољопривредни сајам и Продуктну берзу у Новом Саду.
После разгледања Петроварадинске тврђаве и уживања у прелепом погледу на Нови Сад, студенти „Производне економије“ посетили су Продуктну берзу у Новом Саду. О историјату, организацији и раду берзе говорили су директор берзе господин Жарко Галетин и директор финансијко-рачуноводственог сектора господин Душан Диклић.

2011-05-20-poljoprivredni-sajam-novi-sad

Сви студенти су након посете берзе посетили 78. Међународни пољопривредни сајам, највећи сајамски догађај у Србији и један од највећих у југоисточној Европи у области пољопривреде. На сајму су студенти могли да виде најзначајније компаније у агроиндустрији, пољопривредној производњи, механизацији, најбоље у сточарству... јер Пољопривредни сајам у Новом Саду окупља све који нешто значе или траже у пољопривреди, прехрамбеној индустрији, сточарству и привредним гранама које потичу из аграра или су везане за аграр. Интересовање и добре пословне разлоге да се појаве на „мајском сајму“ показало је више од 1500 излагача, од којих 30 одсто из иностранства, а представљали су производе из више од 60 земаља.