Студенти и професори Високе школе примењених струковних студија у Врању посетили су 12. Међунаордни сајам заштите животне средине '' Ecofair 2015. '' у Београду. Посета сајму организована је са циљем да се упознају са свим новинама и понудама у области заштите животне средине. Обишли су и штанд града Врања и разговарали са градским већником Немањом Нухијевићем. Боравак у Београду била је прилика да студенти студијских програма Заштита животне средине, Прехрамбена технологија и Производна економија посете и Агенцију за заштиту животне средине у Београду, која ради под окриљем Министарства пољопривреде и заштите животне средине. Агенција обавља стручне послове који се односе на развој, усклађивање и вођење националног информационог система заштите животне средине. Спроводи државни мониторинг квалитета ваздуха и воде, шумарства, флоре и фауне, укључујући спровођење прописаних и усаглашених програма за контролу квалитета ваздуха, површинских и подземних вода. Између осталог Агенција се бави и прикупљањем и обједињавањем података о животној средини, њиховом обрадом и израдом извештаја о стању животне средине, као и спровођењем политике заштите животне средине. Стручњаци Агенције упознали су студенте са организацијом рада, провели их кроз лабораторије у којима се обављају мерења и врши мониторинг. Одржане су и две презентације о климатским променама и биодиверзитету.

2015 10 15 sajam zastite zivotne sredine 01

2015 10 15 sajam zastite zivotne sredine 02