Посетом Метеоролошкој станици Град Врање, Висока школа примењених струковних студија и Регионални центар за таленте обележили су 4. новембар, Светски дан климатских промена. Заједно са студентима и професорима у овој активности учествовали су градски већник Немања Нухијевић и представници Регионалног центра за таленте. Немања Нухијевић указао је на значај постојања метеоролошке станице, посебно у правовременом информисању како би се спречиле последице ванредних временских неприлика, насталих услед климатских промена. Љиљана Поповић Стошић, метеоролог, овом приликом истакла је да су промене регистроване претходних година настале као резултат човекових активности, а не као последица природних промена у атмосфери. Указала је и на ефекат стаклене баште који је веома важан када се говори о климатским променама. Такође, студенти су имали могућност да се упознају са мерним инструментима и сазнају каква се све мерења обављају у Врању.

2015 11 06 svetski dan klimatskih promena 01

2015 11 06 svetski dan klimatskih promena 02