Висока школа примењених струковних студија у Врању, Регионални центар за таленте, Средња пољопривредено- ветеринарска школа ''Стеван Синдјелић'' и Хемијско-технолошка школа обележили су 10. новембар, Светски дан науке за мир и развој. У амфитеатру школе студенти друге и треће године извели су мале експерименте којима су показали да научено теоријско знање може да се примени и у пракси. Полазници Регионалног центра за таленте презентовали су сам центар, као своје радове из књижевности и математике. Обележавању овог датума присуствовали су и заменик градоначелника Драгољуб Стевановић и градски већник Немања Нухијевић. Најважније је из школе понети знање, рекао је Драгољуб Стевановић. Због тога је и улагање у школство и науку најважнији задатак сваке друштвене заједнице и локалне самоуправе, нагласио је он. Директорка школе др Светлана Трајковић, изразила је задовољство што су се још једном у овој високообразоној установи окупили ђаци, студент и професори како би сви заједно промовисали науку и знање.

2015 11 11 svetski dan nauke 01

2015 11 11 svetski dan nauke 02