Током протекле недеље у Високој школи струковних студија за менаџмент и пословне комуникације у Сремским Карловцима одржан је годишњи састанак Еко – координатора свих Еко школа у Србији. Реч је о традиционалном годишњем скупу који се организује увек на крају календарске године. Како се наша школа укључила у Међународни програм Еко школе- еко факултети током лета, ово је први пут да су у раду скупа учествовале директорка школе др Светлана Трајковић и коодинаторка програма мр Јасмина Стојиљковић. У препуном амфитеатру скуп су отворили др Миладин Калиннић, директор карловачке високе школе, Александра Младеновић, национални координатор Амбасадора одрживог развоја и животне средине и Александра Филиповић, помоћница за високо образовање из покрајнског секретаријата за науку и техноилошки развој. Учесници скупа имали су прилику да од гостију из Хрватске чују искуства Еко школе у Вараждинској жупанији. Такође, професори и асистенти школе домаћина одржали су неколико предавања о резултатима истраживања која су спровели , башти зачинског буља, важности сарадње са медијима и слично. Била је ово прилика да наша школа добије и потврду да је отпочела са реализацијом Међународног програма Еко школе – еко факултети.

2015 12 27 karlovci1

2015 12 27 karlovci2