Од 1972. године сваког 26. јануара обележава се Светски дан образовања о заштити животне средине. Наиме, тог датума у шведском граду Стокхолму одржна је Конференција Уједињених нација о човековој околини. Том приликом усвојена је Декларација којом се наглашава потреба образовања о заштити животне средине, то јест потреба стварања заједничких принципа и критеријума који ће бити понуђени целом човечанству као инспирација и смерница за очувње и унапређење животне средине. Образовање о заштити животне средине је динамичан процес који има за циљ да пробуди у људима свест о еколошким проблемима и то како на глобалном плану, тако и у локалној заједници, односно у окружењу у којем човек непосредно живи. Како наша школа образује инжењере заштите животне средине активно се укључила у обележавање овог датума. Еколошка свест најбоље се развија од малих ногу, па су зато наши студенти треће године и професори посетили Основну школу ''Вук Караџић''. Ученицима првог и другог разреда одржали су занимљиво предавање на ову тему. Кроз забавне едукативне садржаје и интерактиван рад указали су малишанима који све загађивачи постоје, како се отпад одлаже и на који начин се чува природа. Акцију наше школе подржао је и градски већник за екологију Немања Нухијевић.

2016 26 01 1 vuk

2016 26 01 2 vuk