У суботу, 19. марта градови широм света су по десети пут искључили светла на сат времена и тиме још једном послали снажну поруку да ипак можемо нешто предузети како бисмо ублажили последице климатских промена, али и како бисмо скренули пажњу на последице прекомерне потрошње природних ресурса.  Други пут заредом  студенти и професори Високе школе примењених струковних студија у Врању прикључили су се овој глобалној акцији. У реализацију акције овог пута укљчили су се и ученици ОШ ''Вук Kараџић '', као  и представници Регионалног центар за таленте. Акцију ''Сат за нашу планету'' подржао је и Град. На тргу испред Музеја студенти и ђаци, песмом, игром и порукама за очување животне средине и планете уопште, покушали су да још једном скрену пажњу јавности на одговорност сваког од нас појединачно.  Током акције присутнима су подељени и букмаркери са порукама на који начин можемо да допринесемо смањењу загађења природе и тиме ублажимо климатске промене. Па су тако на пример учесници програма поручили :  '' Угаси светло, укључи савест, осветли проблем'' , или  '' искљчи уређаје и осветљење након коришћења''... Програм је завршен пуштањем светлећих лампиона уз жељу да се остваре све поруке које су се нашле на боокмаркерима и које су током програма учесници упутили присутнима. Овај сат  био је само мали подсетник да заједно можемо утицати на то да се ствари промене и да су мале ствари које свакодневно обављамо те које нам могу помоћи да створимо хуманију будућност.

2016 03 20 planeta1

2016 03 20 planeta2