Дан планете земље, 22. април, Висока школа примењених струковних студија у Врању обележила је низом активности.  Најпре су школу посетили представници  Регионалног центра за таленте , поклонивши школи  тетра – пак амбалажу коју су  прикупили ученици врањских основних и средњих школа . На тај начин  допринели су  реализацији пројекта Еко пакет, који је део међународног програма Еко школе-еко факултети. Гости су посетили и лабораторију у којој од тетра- пак  амбалаже студенти праве фигуре с којима ће се такмичити у оквиру поменутог пројекта. У овиру обележавања Дана  планете земље ,студенти са одсека за заштиту животне средине, заједно са професорима обавили су пролећно прехрањивање биљака и цвећа у дворишту школе и то сопственим компостом. Такође, како су претходних месеци прикупљали папир за рециклажу, исти су продали рециклерима, док су прикупљене пластичне флаше одложили у контејнере предвиђене за њих. На овај дан покренута је и ација прикупљања пластичних затварача како би школа учествовала у још једном од пројеката. Свим овим активностима Висока школа примењених струковних студија у Врању жели да укаже на повећање свести људи о угрожености животне средине, као и на мењање односа према природи уопште.

2016 04 28 planeta1

2016 04 28 planeta2