Eко-пакет, пројекат који је део Међународног програма Еко Школе, креиран је у циљу едукације јавности о томе који су правилни начини за одлагање употребљене Тетра Пак амбалаже и подизање свести о томе колико је важно имати одговоран однос према природи.  У пројекат су осим Србије укључене и Словенија,  Хрватска и  Македонија.

Активности у оквиру пројекта прати креативни конкурс који подразумева сакупљање употребљене Тетра Пак амбалаже и организовање радионица за све узрасте од најмлађих у вртићима до студената на факултетима. На тај начин се осим учесника у пројекту и целокупно друштво едукује  на тему рециклаже.

Ове године у конкуренцији ''Еко школа – еко факултети'' из целе Србије  и близу 800 радова Висока школа примењених струковних студија у Врању освојила је прву награду у категорији средњих школа и високошколских установа. Представницима Еко –школе из Врања награду  су уручиле чланице жирија Љубица Наумовић, референт за заштиту животне средине,  Tetra Pak Production ,  Александра Младеновић, национални координатор међународног програма Еко-школе и Милена Табашевић, руководилац Еко-пакет пројекта . Награда је чек за куповину спортске или лабораторијске опреме у вредности од 100 хиљада динара .

2016 05 27 nagrada1

2016 05 27 nagrada2