'' Савремено даљинско образовање, тенденције, политике и добре праксе'' , назив је 13. Међународне конференције која је током викенда одржана у Гранд хотелу у Софији,а на којој су учествовали и професори и студенти Високе школе примењених струковних студија у Врању. Конференција је окупила учеснике из Бугарске, Србије и земаља у окружењу са циљем да се покажу примери добре праксе када су у питању нове тенденције у образовању, а пре свега коришћење информационих технологија. Висока школа примењених струковних студија у Врању и Међународна висока пословна школа из Ботевграда, која је и организатор скупа, овом приликом потписале су уговор о пословно- техничкој сарадањи и на тај начин озваничиле сарадњу која већ постоји између ових образовних институција. Потписе на овај уговор ставили су директорка Високе школе у Врању, др Светлана Трајковић и ректор Међународне високе пословне школе у Ботевграду проф. Др Руслан Пенчев. ''Висока пословна школа из Ботевграда и наша школа аплицирале су један ИПА пројекат Европске уније који се односи на прекограничну сарадњу, са циљем да високообразовне институције у региону кроз образовни процес подстакну предузетничке активности . Очекујемо и релизацију тог пројекта који је вредан 200 хиљада евра и треба да допринесе продубљивању сарадње у домену научно-истраживачког рада, али и да да омогући већу мобилност студената и средњошколаца на нивоу целог региона, '' казала је директорка Трајковић. Конференција у Софији била је прилика да се промовише и књига ''Управљање бизнис комуникацијама '', др Ванче Бојкова доцента.

2016 06 20 sofija 1

2016 06 20 sofija 2