Висока школа примењених струковних студија у Врању организовала је свечани пријем нове генерације студената. Ово је 43 генерација студената од оснивања школе и 10 од увођења школовања по Болоњској декларацији. Бруцошима је добродошлицу најпре пожелела директорка школе др Светлана Трајковић. Она је нагласила неопходност континуираног усавршавања и стицања како нових сазнања , тако и нових искустава, пре свега кроз такозвано целоживотно учење. Тим пре јер учење није само привилегија филозофа, већ је доступно свима, нагласила је она. Нову генерацију студената поздравио је и градоначелник др Слободан Миленковић. Он је поручио студентима да је постојање једне овакве високообразобне институције веома значајно за наш град, имајући у виду да је људски ресурс најзначајнији развојни фактор. А носиоци привредног развоја нашег града требало би да буду управо млади и образовани људи, истакао је Миленковић. Студенти школе веома су активни и у ваннаставним активностима, захваљујући раду Студентског парламента, као регулаторног тела и доброј координацији са наставним особљем, рекла је председница парламента Маја Стојановић. Она је упознала нове колеге са радом и улогом ове студентске организације. На свечаности поводом пријема нове генерације студената потписан је и протокол о сарадњи са Гимназијом ''Бора Станковић''. Протокол су потписале директорке школа др Светлана Трајковић и Сузана Мишић Станковић. Уручени су индекси бруцошима који су на пријемном испиту освојили највећи број поена . Својим наступом свечаност је употпунио хор Гимназије ''Бора Станковић'' под диригентском палицом Милоша Величковића.

2016 10 03 novi studenti 1

2016 10 03 novi studenti 2