Студенти и професори Високе школе примењених струковних студија из Врања посетили су Агенцију за заштиту животне средине у Београду.  Студентима је презентовано стање квалитета ваздуха у Републици Србији, на основу резултата мониторинга мреже Аутоматских станица за квалитет ваздуха. У оквиру посете студентима је представљен и део аналитичке лабораторије за квалитет ваздуха. Посетиоцима је представљена и публикација индикатора животне средине за које Агенција прикупља податке и по којима извештава.

2016 11 11 agencija 1

2016 11 11 agencija 2

2016 11 11 agencija 3

Студенти и професори Високе школе примењених струковних студија обишли су и  54. Међународни сајам намештаја у Београду. Посета Сајму органозована је у оквиру студијског путовања са циљем да се студенти одсека технолохија дрвета упознају са новим технологијама, трендовима и актуелностима у дрвној индустрији.Била је ово прилика да се успостави сарадња са италијанском фирмом Biesse и немачком Weinig.

2016 11 11 agencija 4