Висока школа примењених струковних студија у Врању била је домаћин Еразмус плус информативног дана, Фондације Темпус. Овом приликом нове могућности за високошколске институције, опште стручно и образовање одраслих, као и младе у оквиру програма ''Еразмус плус'' , представила је Марија Филиповић Ожеговић, управитељ Фондације Темпус у Србији. Заинтересовани су могли да чују на који начин институције и организације могу да се пријаве за средства из програма ''Еразмус плус'' у овом пројектном року. Реч је о програму Европске уније за сарадњу у области образовања младих кроз који се финансирају пројекти мобилности, унапређења образовања и рада са младима. У оквиру овог конкурсног рока за високошколске иституције са Западног Балкана опредељено је 20 милиона евра, а за опште стручно и образовање одраслих само за нашу земљу биће издвојено милион динара, чуло се на Еразмус плус информативном дану у Врању.

2016 11 15 erazmus 1

2016 11 15 erazmus 2