У оквиру годишњег плана рада Међународног програма Еко школе- еко факултети студенти студијских програма Заштита животне средине и Прехрамбена технологија заједно са професорима школе посетили су постројење за пречишћавање отпадних вода у селу Кленике. Студенте и професоре поздравили су Горан Михајловић, пословођа за производњу и дистрибуцију воде и Небојша Јовановић, руковаоц постројења за производњу и дистрибуцију отпадних вода МЗ Кленике, представници ЈП ''Комуналац'' из Бујановца. Студенти и професори имали су прилику да се упознају са технологијом за пречишћавање отпадних вода из насеља Кленике и Света Петка, у којима живи око хиљаду мештана. Реч је о постројењу које је треће оваквог типа у Србији и у којем се врши технолошки процес пречишћавања отпадних вода, од самог пријема у резервоар преко сепарације, аерације, таложења, рециркулације до добијања пречишћене воде која се након тога испушта у сеоски поток. Капацитет овог постројења је три литра отпадне воде у секунди. На овај начин учињен је још један корак напред у заштити животне средине. Ова посета је од великог значаја за студенте јер су на практичном примеру могли да провере своја теоријска знања.

2017 02 28 eko 1

2017 02 28 eko 2