Студенти, професори и ненаставно особље Високе школе примењених струковних студија у Врању гашењем светла на 60 минута у школи подржали су акцију коју организује Светски фонд за заштиту природе WWF-a под називом "Сат за нашу планету". Наиме, реч је о једној глобалној еколошкој акцији за очување животне средине, за очување наше планете. Јубиларних је десет година како ову глобалну акцију подржава наша држава, као и наш град, док наша високошколска институција акцију организује трећу годину за редом. Актери овог програма били су наши студенти, који су се гашењем светала и паљењем свећа којима су формирали број 60 означавајући исто толико минута без светла, мобилисали у акцији за смањење потрошње електричне енергије, истовремено се суочавајаћи са негативним последицама климатских промена по планету на којој живимо. Овим путем смо целокупној јавности ставили до знања да не остајемо неми на упозорења нучних радника из ове области да би се климатски систем могао разуздати уколико би глобална температура порасла за више од 2 °C услед људског неодрживог трошења ресурса на планети. Студентску акцију је са великим одушевљењем прихватило и руководство школе, наставници и ненаставно особље. Изражавамо велико задовољство што на било који начин можемо допринети преусмеравању глобалног покрета на наш школски ниво. У оквиру реализације студијског програма Заштита животне средине наши студенти слушају многе еколошке предмете тако да током својих студија стичу знања о разним еколошким темама.

2017 03 27 sat1

2017 03 27 sat2