Висока школа примењених струковних студија у Врању основана је 1974. Године. Већ 43 године успешно ради,  континуирано пратећи потребе друштва, нове стандарде у високом образовању и школујићи стручне кадрове. На прослави Дана школе додељене су дипломе осмој генерацији студената који су дипломирали по Болоњском процесу. '' У протеклих годину дана дипломирало је 128 студената , што говори да је школа поред сурове тржине конкуренције успела да опстане, побољша и докаже свој квалитет рада, '' рекла је директорка Школе др Светлана Трајковић.'' Такође, у претходној години искорачили смо корак напред и у складу са Стратегијом високог образовања  до 2020. године, а по препоруци Министарства просвете, први у Пчињском округу  кренули  у реализацију дуалног образовања, '' истакла је она.У том правцу Школа је проширила већ постојећу сарадњу са предузећем  за производњу намештаја ''Топ софа '' у Врању и Дуванском индустријом British American Tobacco, чуло се на прослави. ''Као што знате, наша компанија настоји да учествује у програмима развоја кадрова и њихових  обука у Врању. Након приватизације са вашом школом смо закључили уговор о пословно техничкој сарадњи, који је имао за циљ инвестирање у развој талената из ове школе. '' Рекао је Ричард Вреденберг, генерални директор БАТ-а за централну Европу, нагласивши да је до сада у развој школе уложено 150 хиљада евра, као и да је БАТ био у прилици да пружи практично образовање за петнаесторо најбољих студената.  Присутнима на свечаности обратила се и Маја Јањевић Сивиеро, менаџер логистике ''Топ софе''. Компанија ''Топ софа '' успоставила је сарадњу са Високом школом у виду укључивања студената  у обуке у оквиру Тренинг центра. То је начин да се повежу теоријско знање и пракса а све у циљу стручне примене практичних вештине, истакла је Јањевић Сивиеро. Као резултат ове сарадње је и запошљавање извесног броја студената школе у погонима ''Топ софе''.

Обележавање Дана школе била је прилика да се најбољим дипломираним студентима са шест студијских програма на основним студијама и једном студенту специјалистичких  студија уруче дипломе и поклони.

У име награђених захвалила се Јелена Милосављевић, дипломац са студијског програма Заштита животне. Свечаности су присуствовале бројне званице, професори и запослени школе, а у програму је наступио Хор Гимназје ''Бора Станковић'' под диригентском палицом Милоша Величковића.

2017 05 22 dan skole 1

2017 05 22 dan skole 2