Поводом 14. јуна Светског дана добровољних давалаца крви, Црвени крст Врање у сарадњи са Градом, организовао је пригодну свечаност. Kако се чуло, прошле године на подручју града Врања у 49 теренских акција прикупљено је 3.399 јединица крви. Постигнути резултати далеко надмашују остварење на нивоу Пчињског округа и Републике Србије. Честитајући празник градоначелник Врања др Слободан Миленковић се захвалио људима добре воље на исказаној хуманости, посебно у кризним ситуацијама. Присутнима се обратио и секретар Црвеног крста Томислав Стефановић истакавши да су Врањанци изузетно хумани људи и да се Врање налази у самом врху у Србији по броју прикупљених јединица крви. Након тога, градоначелник Врања др Слободан Миленковић уручио је признањa и плакете. Плакету ,,Широко срце" добила је и наша школа у категорији високошколских установа. Иначе, слоган кампање у 2017. години гласи ,,Не чекај незгоду. Предузми нешто. Дај крв. Дај сада. Дај редовно."

2017 06 15 srce 1

2017 06 15 srce 2