Овогодишњи састанак еколошких координатора је одржан 20.10.2017.г. у просторијама Интегрисаног образовног система за природне и друштвене науке, у Београду. Скупу је присуствовало преко 100 представника Еко-школа. Скуп су поздравили национални координатор програма Еко-школе Алксандра Младеновић, национални ментор за FEE проф. др Анђелка Михајлов и представник домаћина. Нови Еко-пакет пројекат је најавила руководилац Еко-пакет пројекта Милена Табашевић, испред Tetra Pak-a из Горњег Милановца, o одрживости и обновљивости тетра пак амбапаже, говорила је Љубица Наумовић, после чега је уследила свечана додела зелених застава овогодишњим добитницима.

Проф.др Анђелка Михајлов је одржала занимљиво предавање на тему Упознавања са штетним хемикалијама (жива) као додатна активност у програм Еко-школе, док су неке од Еко-школа презентовале своја досадашња искуства у имплементацији програма Еко-школе и пројекта Еко-пакет у Србији. После дискусије учесника и размене искустава стечених током реализације програма Еко-школе уследило је затварање скупа.

sastanak eko 1

sastanak eko 2