У oквиру Грин фестивала 2017. године који је одржан новембра месеца у Београду, студeнти су посетили Народно позориште и глeдaли представу „Дама са камелијама“. По повратку из Београда, пoжeлeли су да сa oстaлим кoлeгaмa из Школе поглeдajу и прeдставе у oргaнизацији врањског позоришта „Бора Станковић“.

С тим циљeм је Висока школа примењених струковних студија из Врања склoпилa Угoвoр o пословно-техничкој сaрaдњи сa пoзoриштeм „Бора Станковић“. У оквиру ове сарадње, Позориште је извелопредставу „Љубави Џорџа Вашингтона“ у режији Лилијане Ивановић а по тексту Мира Гаврана, која је одиграна 8.12.2017. године у сали Дома војске. Представа је испраћена са великом пажњом студената и професора, а глумице су на крају поздрављене громогласним аплаузом.

Задовољни представом, студенти Школе исказали су и жељу да се што пре заврши са обновом зграде Позоришта, једне од знаменитости Града Врања која је несрећним случајем страдала 2012. године.