Новогодишња изложба од рециклабилних материјала, под називом „Издржи-одржи Еко-рекреирај“, постављена је у холу Високе школе примењених струковних студија у Врању од понедељка 25. 12. 2017. године. Студенти, аутори изложбе, заједно са професоркама из Еко-одбора у четвртак,  28.12.2017. године, били су домаћини великом броју основаца из школа „1. Мај“ Вртогош, „Светозар Марковић“ и „Радоје Домановић“ као и средњошколцима из Хемијско-технолошке школе из Врања. Посетиоци изложбе су том приликом добили више информација о изложби директно од самих аутора. За средњошколце је том приликом организована и промоција Високе школе примењених струковних студија.

Исте недеље, изложбу су посетили и ђаци основне школе „Вук Караџић“ из Врања у пратњи својих професора разредне наставе. Основци Вукове школе извели су новогодишњу представу под називом „Изгубљена чарапица“ за малишане запослених у Високој школи 29.12.2017. године.