Др Љиљана Ђорђевић, проф.с.с., директор Високе школе примењених струковних студија у Врању, др сци. мед. Христос Алексопулос, проф. с.с., директор Високе медицинске школе струковних студија, др спец. Слободана Миленковића, градоначелник Града Врања, др Драгана Величковића, директора Здравственог центра и Срећка Пејковића, начелника Пчињског округа, потписали су Споразум о пословно-техничкој сарадњи, у циљу отварања истуреног одељења Високе медицинске школе струковних студија у Врању.

Висока школа примењених струковних студија, као једина акредитована високошколска установа која реализује струковне студије на територији Града Врања, испуњава све захтеве у погледу простора, техничке опремљености и наставног кадра за извођење наставе у складу са стандардима за акредитацију установе и студијских програма. То је била и једна од предности приликом одабира простора у коме ће бити  акредитовано истурено одељење Високе медицинске школе струковних студија из Ћуприје на југу Србије.

Сарадња двеју високошколских установа биће утемељена не само кроз партнерске односе већ и преко дефинисаних програмских активности и кроз сарадњу у настави и другим стручним делатностима.

Према очекивањима др сци. мед. Христос Алексопулос, проф. с.с., у новој шолској години 2018/19 би требало бити уписано 80 студената на општем студијском програму у складу са акредитацијом. Као једина установа оваквог типа на југу Србије, очекује се да ће привући велику пажњу не само држављана јужне Србије већ и Македоније и Косова и Метохије .