Висока школа примењених струковних студија у Врању наставила је сарадњу са привредним друштвом Brtish American Tobacco а.д. Врање (БАТ) потписивањем Уговора о пословно-техничкој сарадњи. Уговор су потписали др Љиљана Ђорђевић, проф.с.с., директор Школе и генерални директор за Централну Европу, Richard Vredenberg.

Потенцијали студената Високе школе примењених струковних студија, акредитоване државне установе, препознати су од стране БАТ-а у погледу запошљавања већег броја младих. Као једна од водећих светских компанија, БАТ има константну потребу за стручним кадровима и као друштвено одговорна компанијаи жели да ангажује људе из непосредног окружења у којем послује. С обзиром на то да Школа образује кадрове различитих профила, најбољим студентима завршних година свих студијских програма пружиће се прилика од стране БАТ-а, као потенцијалног пословдавца, за даљи рад и усавршавање кроз различите видове стручне праксе у производним просторијама ове компаније.

На обострано задовољство, генерални директор БАТ-а за Централну Европу, Ричард Вреденберг, обавезао се да најбољи студенти Школе, који буду успешно обавили програм стручне праксе, буду и запошљени у БАТ-у.