Висока школа примењених струковних студија из  Врања, четврти пут за редом учествовала је у светској акцији „Сат за нашу планету“, 24.3.2018. године. Наставници и студенти Школе су симболчним гашењем светла у трајању од 60 минута, уз свеће и мини акустични перформанс, обележили ову акцију у холу уставнове.

Глобална светска акција „Сат за нашу планету“, која је 2007. године настала у Сиднеју, када је 2,2 милиона људи и више од 2000 компанија угасило светла на сат времена, како би дали свој глас против климатских промена. С обзиром да је видљивост дејства и последица климатских промена на животну средину све већа, од ове године акција је усмерена на појам биодиверзитета, односно биолошке разноврсности, под слоганом “Повежи се са планетом”.

WWF је главни организатор акције, која представља упозорење на  брзину смањења биодиверзитета широм света у циљу очувања наше планете. Неконтролисано коришћење природних ресурса, доводи најпре до смањења а затим и до нестанка врста и природних станишта.

Ова акција подржана је од стране Министраства за заштиту животне средине са 90 градова и општина на нивоу наше земље, а већ четврту годину за редом и Висока школа примењених струковних студија из  Врања.