1

Студенти треће године студијског програма Прехрамбена технологија Високе школе примењених струковних студија у Врању у пратњи својих професора др Јоване Џољић и др Срђана Тасића имали су прилику да, 26. октобра 2018.г., обиђу фабрику „Nectar d.o.o.“ у Владичином Хану.  Посета овој фабрици део је редовног наставног процеса Школе у оквиру предмета „Технологија воћа и поврћа“.

Фабрика „Nectar d.o.o.“ налази се на простору некадашње фабрике „Делишес“ а бави се прерадом воћа и поврћа. У пратњи стручног лица студенти и професори обишли су фабрику и упознали се са целокупним процесом прераде воћа и поврћа као и чувања и складиштења производа.

За студенте је од изузетне важности да теоријска знања повежу са практичним, као и да се упознају са савременим процесима који се примењују у привреди.