1.

Студенти треће године студијског програма Прехрамбена технологија Високе школе примењених струковних студија у Врању у пратњи својих професора др Јелене Марковић и мр Јасмине Стојиљковић имали су прилику да, 19. децембра  2018.г., обиђу производне просторије ПР занатске радње „Весели колачић“ у Врању. Ова посета је део редовног наставног процеса Школе у оквиру предмета „Технологија кондиторских производа“.

ПР занатска радња „Весели колачић“ у Врању бави се производњом кондиторских производа и то: кексева, чоколадних производа, торте и ситних колача. У пратњи стручног лица студенти и професори обишли су производне просторије и упознали се са целокупним процесом производње, од сировина које се користе, преко израде, мућења, печења, филовања, украсне декорације и хлађења до паковања, чувања и транспорта.

За студенте је од изузетне важности да теоријска знања повежу са практичним, као и да се упознају са савременим процесима који се примењују у привреди.